Adéla

Bc. Adéla Urbancová

Kontakt: adela@konstelace.net

Od roku 2003 jsem pořádala desítky seminářů, v Praze, Plzni, Brně, Ostravě, Zlíně... Je pro mě vždy fascinující dotýkat se hlubokých lidských témat a osudů. A nikdy mě nepřestane udivovat, jak tato práce dokáže změnit naše životy.

Poté, co jsem se přestěhovala do Brna, jsem začala pracovat s klienty také individuálně.

Rodinné konstelace na mě poprvé zapůsobily v roce 1999, kdy jsem začala organizovat a tlumočit pražské workshopy Bhagata J. Zeilhofera, iniciátora této práce v ČR. U něj jsem následně absolvovala Konstelační výcvik.

V letech 2002 - 2008 jsem byla organizátorkou seminářů pro německou terapeutku Moa Doris Grevenstette, kde jsem nabyla nejvíce praktických zkušeností. V konstelační práci mě také inspiruje lektor a manažer Jan Bílý.

V roce 2015 jsem ukončila 3-letý psychoterapeutický výcvik u PhDr. Jiřiny Prekopové. Techniky obsažené v tomto komplexním přístupu úžasně obohacují a doplňují metodu konstelací.

Metoda konstelací mě od začátku zaujala, věděla jsem, že je to pro mě "to pravé". Díky této práci jsem mnohé pochopila a zlepšily se i mé vztahy.

Tento přístup přesahuje i dál. Vnímám, jak vše souvisí se vším, jak je důležité věci pojmenovat a dát jim své místo, nejen v rodině, ale v každé životní situaci.

puzzle foto

Orientuji se také na témata těhotenství a normálního porodu, důsledků způsobu vedení porodu pro matku a dítě a vytváření vztahu matky a dítěte bezprostředně po porodu a v prvních týdnech po narození. V roce 2003 jsem se stala spoluzakladatelkou Porodního domu U Čápa. Vzdělávám se jako dula (průvodkyně k porodu). V květnu 2008 se nám v bezpečném domácím prostředí narodila holčička Amélka, v listopadu 2012 chlapeček Kryštůfek.

Vzdělání:

- tréninky s Moa Doris (pět jednoročních za sebou probíhajících tréninků),
- dvouletý trénink na Institutu Rodinných konstelací (Bhagat J. Zeilhofer),
- jednoroční trénink u Michaela Barnetta (meditace, práce s energií),
- VŠ studium Andragogiky na UP v Olomouci - zaměření personální management,
- výcvik v technice Mediace (mimosoudní řešení konfliktů),
- spolupráce s vzdělávací firmou Akademie Orlita.
- jednoletý kurz pro duly (průvodkyně u porodu) u České asociace dul
- společně s manželem Liborem účast v 3-letém terapeutickém výcviku v Terapii pevným objetím s PhDr. Jiřinou Prekopovou